تابلو برق اصفهان

نصب تابلو برق اصفهان

تابلو برق چیست ؟

در تابلو برق اصفهان قرار است نحوه ی ساخت تابلو برق را به شما بگوییم. اما اصلا تابلو برق چیست ؟ درواقع می توان گفت یک محفظه است که در آن تجهیزات الکتریکی قرار دارد. کاربرد این تابلوها جهت نصب ابزارهای الکتریکی و ارتباط آن‌ها به وسیله ی هادی می باشد. 

نحوه ی ساخت تابلو برق در کارخانه اصفهان

پیش از بیان نحوه ی ساخت تابلو برق ، ابتدا چند مورد مهم را که باید برای این کار بدانید و فرابگیرید بیان کنیم:

1) استانداردهای مربوط به تابلوی برق مثل درجه بندی جداسازی محفظه ها ،مقابله با عوامل جوی، درجه حفاظتی IP  و غیره

2) اصول تخصصی مربوط به تابلوی برق ، مقدارهای نامی مثل ولتاژ ، جریان نامی و غیره

3) آشنابودن با تجهیزات الکتریکی و عملکردشان و همچنین چگونگی انتخاب درست آنها

4) آشنابودن با تاسیسات الکتریکی و محاسبات مربوط به آن ها

5) آشنابودن با مطالبی مربوط به رله و حفاظت سیستم ها – طرح پست الکتریکی و غیره

6) آشنابودن با طراحی مدارهای کنترل ،لاجیک و فرمان

درکل در رابطه با تابلو برق اصول، تعاریف و استانداردهای کلی وجود دارد و بسیار حائز اهمیت هستند. تابلو ها انواع مختلفی دارند برای مثال : تابلوهای ایستاده ، میزی ، رک ، دیواری و غیره که هر کدام از آنها ساختمان متفاوتی دارند و کاربرد آنها نیز فرق می کند.

البته باید بیان کنیم که توضیحات کامل در این مورد دراین مطلب نمی گنجند و ما تا جای ممکن مختصری در این مورد برایتان شرح می دهیم.

تابلو برق
تابلو برق
  • شرایط فنی در ساخت تابلو برق

مندرجات نشریه ۱۱۰ سازمان برنامه و بودجه به عنوان مرجع حقوقی پایه، استانداردهای موجود درموسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور در مورد تاسیسات و تجهیزات الکتریکی جهت رعایت در تطبیق مشخصات فنی طرح با استانداردهای IEC و VDEاستانداردهای داخلی و استانداردهای بین المللی در ساخت تابلوها و تجهیزات الکتریکی ملحوظ گردیده است طراحی و تهیه نقشه های اجرائی در این مرحله و از ابتدای مذاکرات با کارفرما و ارائه پیشنهاد تا شروع کار خط تولید موارد ذیل توسط واحد فنی – مهندسی و فروش این شرکت صورت خواهد گرفت.

1) باید اسناد و نقشه ها ذریافت شده و مطالعه شود (اگر کارفرما تنها به ارائه مشخصات فنی و اطلاعات کلی بسنده کند واحد مهندسی این شرکت به طراحی و تهیه نقشه های تک خطی اقدام کرده و برای تائید و کنترل پایانی آن را به کارفرما تحویل می دهد) همچنین تیپ آنها نیز بررسی شده و در ادامه نقشه های جانمایی تابلوها نیز بررسی شده و یک  برآورد هزینه نیز انجام شود.

2) نقشه ها و مشخصات فنی فهرست لوازم و تجهیزات باید دقیقا بررسی شده و در این بررسی باید مارک را نیز در نظر بگیرند و در نهایت پیشنهاد ارائه شود.

3) باکارفرما گفتگو انجام می شود و بعد از بستن قرارداد و دریافت نظریات و خواسته های فنی آنها مشاور  صورت می گیرد.

4) باید نقشه ها و اسناد ارائه شده از این جهت که با استانداردهای معتبر و خواسته های کارفرما و مشاوره مطابقت داشته باشد بررسی شود و  اصلاحات (اگر نیاز بود) اعمال شود.

نقشه های اجرائی باید تهیه شوند که عبارتند از :

نقشه ایزومتریک (CUBICLE)

نقشه جانمائی (LAYOUT)

نقشه مدارات فرمان و قدرت با شماره گذاری ترمینال ها و سیم ها (WIRING DIAGRAM)

نقشه های اجرائی با فهرست لوازم و تجهیزات باید به کارفرما تحویل شوند برای گرفتن تایید و برگرداندن نقشه ها به کارخانه برای شروع کار.

طراحی یک برنامه برای بخش های مختلف خط تولید به پروژه های در دست اجرا و یا پروژه هایی که در مرحله ی گفتگو هستند.

  • ساختمان کلی انواع تابلو برق اصفهان:

1) همه تابلوها از ورق روغنی با ضخامت ۱٫۵- ۲٫۵ میلیمتر تولید می شوند.

2) اسکلت تابلوهای ایستاده فشار ضعیف از ورق فولادی و روغنی به ضخامت ۲ میلیمتر ساخته می شود.

3) بدنه تابلوها از دو قسمت تشکیل می شود که عبارتند از :  شاسی و بدنه (پوشش) که با پیچ و مهره به یکدیگر وصل شده اند.

4) تابلوهای چند سلولی از سلولهای جدا ساخته می شوند و با پیچ و مهره به هم وصل می شوند.

5) تمام سلول ها از قسمت جلو یک درب مجهز به قفل و لولا و پیچ و مهره دارند که در کنار درب تابلو مکان مناسب برای نصب لاستیک در نظر گرفته می شود.

6) سلولها طوری تولید می شوند که دارای فضای کافی باشند و عملیاتی مانند تعمیرات و بازرسی و دسترسی به لوازم و تجهیزات و شینه ها به راحتی انجام شود و همیشه  امکان توسعه وجود داشته باشد.

7) بخش پشت سلولها با ورق روغنی به اسکلت سلول پیچ و مهره می شود و در صورت درخواست کارفرما درب لولا مطابق مشخصات مورد 5 نیز قابل اجراست. در هر دو صورت امکان دسترسی به تجهیزات و لوازم داخل تابلو به هنگام بازرسی و تعمیرات به راحتی  انجام می شود.

8) برای اجتناب و پیشگیری از آسیب های احتمالی، بخش های نصب تجهیزات اصلی کنترل، اندازه گیری و مکان ورود و خروج کابلها تا جای ممکن جدا از هم انجام می شود. تجهیزات اندازه گیری در جلو سلول و در بخش بالای آن نصب می شوند طوری که به راحتی قابل دیدن و استفاده باشد.

9) سلول مربوط به ورودی با در نظر گرفتن به نیاز پروژه در یک طرف و سلولهای مربوط به خروجی در طرف دیگر قرار داده می شوند : محل قرار گرفتن شینه های اصلی (فازها) در بالا و بخش عقب سلولها و شینه نول و ارت در پائین سلولها و در سرتاسر تابلوها است

10) بدنه تابلوها به شکلی تولید می شود تا هر تغییری در تابلوها بدون احتیاج به جوشکاری و نقاشی مجدد امکان پذیر باشد. (با پیش بینی کردن سوراخهای مناسب و جابجائی با پیچ و مهره)

11) در بخش بالای تابلو قلاب مناسب برای حمل تابلوها پیش بینی می شود.

12) در تابلوهای مدل ایستاده پل کابل برای کابلهای ورودی و خروجی پیش بینی می شود.

تابلو برق اصفهان
تابلو برق اصفهان
  • مراحل رنگ کاری تابلوبرق اصفهان :

رنگ کاری شامل عملیات زیر می باشد که باید به ترتیب انجام شوند.

۱) عملیات چربی زدایی

۲ ) عملیات زنگ زدائی

۳) عملیات فسفاته کاری

۴) عملیات رنگ کاری

مرحله ی اول، چربی زدایی تابلو برق اصفهان

به این صورت است که چربی، روغن ، غبار و گریسی که روی سطح قطعه است و مانع نفوذ آب می شودرا به 3روش زیر برطرف و تمیز می کنند:

روش اول : در حالت سرد و با محلول های خنثی مثل پرکلراتیلین – تری کلراتیلین- نفت و بنزین

روش دوم :  در حالت گرمو  با محلولهای قلیایی مثل هیدروکسید سدیم و کربنات سدیم

روش سوم : به شکل الکتریکی ، کاتدی و آندی ، روش اولتراسونیک

 نکته مهم در شستشو  :

روش شستشوی گرم با مواد قلیایی ،بخاطر کم هزینه بودن ، سرمایه گذاری ابتدایی کم و غیره در صنایع فلزی بیشتر طرفدار دارد و امروزه در صنایع تابلو سازی رایج تر است.

روش دیگری برای چربی گیری وجود دارد به نام غوطه وری :

در این روش وان هایی را از محلول مواد چربی گیر قلیایی ، پر می کنند. سپس یک مدار گردشی روی وان قرار می دهند ، محلول را مرتب به هم زده ، تا علاوه بر ایجاد یکنواختی در محلول عملیات چربی گیری نیز سریع تر انجام شود. در این روش قطعه باید ۱۲ الی ۲۰ دقیقه در وان باشد.

مرحله ی دوم ، زنگ زدائی تابلو برق اصفهان

در این مرحله نیز از روشهای مختلفی استفاده می شود:

روش اول : زنگ زدائی کردن با برس سیمی که معمولا جهت زنگ زدایی موضعی ، نقاط جوشـکاری شده و شرایط محدود تعمیرات استفاده می شود.

روش دوم : زنگ زدایی کردن با سمباده و دیسک مکانیکی که معمولا جهت سطوح کوچک استفاده می شود.

روش سوم زنگ زدایی کردن به روش شیمیایی که در آن محلولهای اسید سولفوریک ، اسید کلریدریک یا اسید فسفریک را به کار می برند، ‌قطعه زنگ زده را در این محلول قرار داده و زنگ زدایی می کنند.

این روش، روش بسیار خوبی است اما کنترل خورندگی باید دقیق انجام شود و قطعه را باید بعد از زنگ زدایی ، به خوبی با آب شستشو دهند. معمولا مقداری بازدارنده به محلول اضافه می کنند.

با درنظر گرفتن ضخامت کمی که تابلوها دارند،‌ محلول اسید سولفوریک با غلظت ۳۰ درصد حجمی و بازدارنده ، مطلوب است . در این روش ابتدا محلول اسید فسفریک به محض اینکه از زنگ می گذرد در تماس با آهن فعالیتش متوقف شده و بعد از آن نیز اگر بخواهند فسفاته کاری انجام بدهند ، این لایه اسیدی باعث می شود عملیات فسفاته کاری بهتر انجام بشود. بعد از به پایان رسیدن این مرحله نیز از  نیتریت سدیم استفاده می کنند. این ماده  از زنگ زدگی قطعه جلوگیری می کند.

مرحله ی سوم، فسفاته کاری تابلو برق اصفهان

وقتی سطح فلز چربی گیری و زنگ زدایی شد، ‌نوبت به فسفاته کاری می رسد. به این منظور با محلول نمک های اسید فسفریک و اسید نیتریک با شرایط خاص ، ایجاد کریستال ، در کلیه سطوح فلز آغاز می شود که این کریستال ناهموار، زمینه مناسب را ایجاد می کند تا بتوان مرحله ی رنگ کاری را روی سطح انجام داد. این مرحله ممکن است روی آهن یا روی انجام شود.

دو نکته را نیز باید بیان کنیم.

اول اینکه : کلاً قطعه هایی که پس از فسفاته کاری رنگ می شوند ، بهتر است فسفاته کاری به شکلی انجام شود که دانه های کریستال ، ریز و کوچک باشند ،زیرا هر چه کریستال کوچکتر باشد پیوند آن به فلز و رنگ محکمتر خواهد بود.

و دوم اینکه : اگر از روش غوطه وری محلول استفاده شده باشد دمای فسفاته کاری، باید ۵۵ الی ۶۰ درجه باشد و نباید بیشتر از ۶۵ درجه بشود زیرا باعث سیاه شدن ویا سوختن ورق (در اصطلاح) می شود.

مرحله ی چهارم ، رنگ کاری تابلو برق اصفهان

در این مرحله نیز رنگ موردنظر انتخاب شده و بر روی سطح کار زده می شود.

اگر در زمینه نصب و یا تعمیرات تابلو برق نیاز به نیروی متخصص دارید ثامن نور با افتخار در خدمت شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *