تعمیرات برق منزل اصفهان

تعمیرات برق منزل اصفهان

تعمیرات برق منزل اصفهان

جهت انجام تعمیرات برق منزل اصفهان یا سایر مناطق جغرافیایی که در آن قرار دارید بهتر است از متخصص برقکار کمک بگیرید زیرا برق کاری منزل کاری است که از چندین جهت حساس و حائز اهمیت بوده و نیاز به دقت بالایی دارد :

الف ) ایمنی :  اگر این عملیات به درستی انجام نشود ممکن است دچار سانحه هایی مانند برق گرفتگی ، سوختگی ، آتش سوزی و یا انفجار بشوید.

ب) مصرف برق : ممکن است شما با انجام خطا در عملیات برق ساختمان و اتصالات نادرست باعث شوید که میزان مصرف برق منزل تان افزایش پیدا کند.

ج) زیبایی ساختمان : اگر سیم کشی های شما روکار باشند در انجام عملیات و تعمیرات برق منزل باید نکاتی را رعایت کنید که به زیبایی و ظاهر ساختمان خدشه وارد نکند.

شما می توانید برای کمک گرفتن از نیروهای متخصص و مجرب برای تعمیرات برق منزل خود و یا برق کشی ساختمان با ما تماس بگیرید. به این منظور کافی است که با یکی از شماره های 03133230449 ،  9135472907 تماس بگیرید. در واتساپ و تلگرام نیز با شماره ی 09135472907 پاسخ گوی شما هستیم.

متخصصین تعمیرات برق منزل در اصفهان
متخصصین تعمیرات برق منزل در اصفهان

اهمیت تعمیرات برق منزل

برق منزل مهم ترین عنصر یک خانه حساب می شود. زیرا تقریبا همه ی کارها و امورات ما در منزل با برق انجام می شود و حتی مواردی را هم که بدون برق انجام می دهیم در تاریکی نمی توانیم انجام بدهیم و به روشنایی نیاز داریم که باز این روشنایی با برق تامین می شود. پس برقکاری ساختمان باید هم به صورت اصولی و حرفه ای و هم به شکلی زیبا انجام شود تا منزل را لوکس، گرم و آرامش بخش کند.

استانداردهای تعمیرات برق منزل

برای کسب آگاهی بیشتر ما در ادامه چند مورد از استانداردهای برق منزل را بیان می کنیم تا به اهمیت موضوع ، پیچیدگی و تخصصی بودن آن بیشتر پی ببرید.

  • حریم شبکه‌ توزیع برق

برای انجام برق کشی یا تعمیرات برق منزل باید به میزان ولتاژ آن توجه و دقت کنید.  ولتاژ برق شهر به طور معمول ۲۲۰ ولت است. چرا باید ولتاژ را بدانیم؟ چون انتخاب سیم به میزان ولتاژ بستگی دارد.  ولتاژ از ۲۲۰ تا ۳۸۰ ولت به سیم ۱٫۵ متری نیاز دارد. ولتاژ ۲۰ کیلو ولت نیز به سیم ۳ متری نیاز دارد.

  • استاندارد چاه ارت

چاه ارت اصطلاحی است که به ایمنی برق منزل مربوط می شود. چاه ارت به نوعی چاله عمیق گفته می شود که یک سیم مسی در آن قرار داده و صفحه ای روی آن می گذارند سپس دور آن را با مواد بنتونیت پوشانده و سیم مسی بیرون چاه ارت کشیده می شود. در آخر به تابلو تست باکس و دستگاه الکترونیک متصل می‌کنند. چاه ارت باعث می شود تا در زمان نشت جریان برق از جان افراد و همچنین از دستگاه‌های برقی در برابر خطرات احتمالی محافظت شود. در استاندارد برق منزل برای کندن چاه ارت باید کارتکس چاه انجام شود و  مقاومت چاه نیز ۲ اهم باشد.

چاه ارت در تعمیرات برق منزل
چاه ارت در تعمیرات برق منزل
  • کلید محافظ جان

نام دیگر کلید محافظ جان  RCD یا RCCB است.این کلید باعث می شود که اگر بین جریان رفت و برگشت برق اختلافی وجود داشته باشد مدار به سرعت قطع شده و مانع از ادامه  جریان نیرو بشود. در واقع کار این کلید به این صورت است که جریان رفت و برگشت را محاسبه کرده و اختلاف آن ها را چک می کند. با این روش از وقوع حادثه پیشگیری می کند و قبل از وقوع هر سانحه ی برقی جریان برق را قطع میکند. بهتر است کلید محافظ جان حداکثر 30 میلی آمپر باشد.

کلید محافظ جان
کلید محافظ جان در برق منزل
  • سیم کشی منزل

سیم کشی منزل در برق اهمیت زیادی دارد. سیم برای پریزها باید 2.5 در3 میلی متر مربع باشد و سیم جهت روشنایی منزل باید 1.5 در 3 میلی متر مربع باشد. سیم کشی در همه مراحل به جز اعلام حریق باید 3 سیمی باشد. البته در برخی از اعلام حریق‌ها هم 3 سیم هستند.

استانداردهای پریز برق منزل

در هنگام نصب پریز نیز باید به نکات و استاندارهای مربوط به خودش توجه بشود.  حداقل فاصله پریز از کف منزل باید 30 سانتی متر باشد و فاصله ی خود کلید نیز با کف منزل باید 110 سانتی متر باشد.

در مکان هایی مانند پشت بام ،  پارکینگ و آشپزخانه نیز فاصله پریز از کف باید 110 سانتی متر باشد. همچنین در این مکان ها پریزها باید دارای درپوش باشند برای جلوگیری از ورود آب یا قطرات باران. هنگام نصب پریز در بالای شیرگاز باید حداقل 50 سانتی متر بین پریز و شیرگ فاصله وجود داشته باشد.

  • ظرفیت فیوز

ظرفیت فیوز برای مصارف مختلف متفاوت است و نباید یکسان باشد. برای مثال ظرفیت فیوز برای روشنایی منزل باید 10 آمپر باشد اما در مقابل برای پریز 16 آمپر و برای کولر گازی و کنتور به ترتیب 20 و 25 آمپر ظرفیت فیوز در نظر گرفته می شود.

  • اتصال فیوز به خط پریز

حال که اهمیت ظرفیت فیوز در برق منزل را متوجه شدید به مورد بعدی که اتصال خط پریز به فیوز است می پردازیم . هر پریز، یک فاز و یک نول نیاز داریم. به همین دلیل بین دو  پریز، دو رشته سیم 2.5 متری قرار می دهیم، در این صورت برای هر پریز برق ۴ رشته سیم وجود دارد که به وسیله ی  ترمینال به پریز متصل می‌شود.

اتصال فیوز به خط پریز
اتصال فیوز به خط پریز
  • استانداردهای مربوط به فضای مرطوب

در هر منزل یا ساختمانی مکان هایی وجود دارد که میزان رطوبت آن ها نسبت به بقیه مکان های منزل بیشتر است. اگر در منزل وان نصب کنیم باید از کلید حفاظت جان جداگانه استفاده کنیم. در مکان های مرطوب نیز باید برای هم ولتاژ کردن تجهیزات برقی، عملیاتی انجام شود به نام هم بندی : هم بندی یک روش‌ اصولی برای پیشگیری از برق گرفتگی در منزل می باشد.

خدمات تعمیرات برق منزل اصفهان

امیدوارم مطالب فوق برای کسب آگاهی بیشتر در راستای اهمیت برق منزل و تعمیرات برق منزل برای تان مفید واقع شده باشد. برای این منظور از تیم های متخصص ، کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید. تلفن تعمیرات برق منزل : شماره های 03133230449 ،  9135472907 جهت تماس و ا شماره ی 09135472907 در واتساپ و تلگرام می تواند پاسخ گوی شما برای دریافت بهترین و حرفه ای ترین خدمات تعمیر برق منزل اصفهان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *