تعمیر دوربین مداربسته در اصفهان

تعمیر دوربین مداربسته در اصفهان

تعمیر انواع دوربین مداربسته

تعمیر دوربین مداربسته در اصفهان و یا هرجای دیگری به این علت حائز اهمیت است که امروزه برای حفظ امنیت و همینطور اعمال تدابیر مدیریتی لازم است که در همه ی شرکت ها ، سازمان ها و ارگان ها سیستم دوربین مداربسته نصب باشد. وجود این دوربین ها هم میزان سرقت را کاهش می دهد و امنیت را بالا می برد و هم به مدیران کمک می کند تا کل ساختمان را کنترل کنند، نظم و انجام امور را بررسی کرده و هماهنگی های لازم را ایجاد کنند. این دوربین ها ممکن است گاهی به دلایلی با مشکل و خرابی مواجه شوند. در چنین شرایطی بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید اما با این وجود ما در این مقاله سعی کرده ایم روش تعمیر دوربین های مداربسته را تا جایی که امکان دارد شرح بدهیم.

اجزای دوربین های مداربسته

CCTV  یا دوربین مدار بسته اگر به درستی نصب شود می تواند تصاویر محیط را با کیفیت بالا دریافت کند. برای نصب دوربین مداربسته در اصفهان نیز ما می توانیم نیروهای متخصص خود را برای شما بفرستیم تا این کار را به نحو احسن برایتان انجام بدهند.

قبل از تعمیر دوربین مداربسته باید اجزای آن را بشناسید :

 • ضبط کننده فیلم یا DVR

می توان گفت این قطعه قلب سیستم دوربین مدار بسته به شمار می رود. DVR همه ورودی های دوربین را دریافت می کند و سپس جهت تماشای زنده روی صفحه مرتب می کند و علاوه بر این، فیلم ها را جهت مشاهده در روزها یا هفته های آتی بر روی یک ادیسک سخت ذخیره می کند. با توجه به اینکه  DVR از چندکانال پشتیبانی می کند، می توان همزمان یک یا چند دوربین را در ساختمان نصب کرد. این دستگاه توان این را دارد که دسترسی از راه دور از طریق اینترنت را فراهم کند. به این منظور باید DVR را به مسیریاب اینترنت خود وصل کنید. این کار را می توانید با کابل مخصوص یا آداپتور پل برق انجام دهید. بعد از آن در هر نقطه ای از دنیا که باشید می توانید فیلم های زنده و تصاویر ضبط شده قبلی را از دوربین های مداربسته تان ببینید. حتی می توانید از اتفاقات مهم عکس برداری کرده  وتنظیمات را در این قطعه انجام دهید.

 • دوربین ها

دوربین  در واقع جزء اصلی در سیستم های CCTV است. دوربین ها هم از قطعات گوناگونی مانند لنز و دیافراگم تشکیل شده اند. در اصل لنزهای دوربین کیفیت تصاویر نهایی را به وجود می اورد و تصویری با کیفیت  خوب را به عنوان خروجی می دهد. دوربین ها در شکل ها و انواع گوناگونی وجود دارند. هر کدام از آن ها متناسب با مکان خاصی مورد تولید شده و استفاده می شوند.

 • کابل های دوربین مداربسته

برای متصل کردن دوربین ها به DVR و همچنین مانیتورها نیاز به استفاده از کابل های گوناگون دارید. هنگام خرید کابل دقت کنید زیرا هر نوع دوربین نیاز به کابل مناسب خودش دارد. برای مثال در دوربین های مدار بسته آنالوگ به کابل های کواکسیال مختلف نیاز دارید و در دوربین های مدار بسته تحت شبکه به کابل های CAT6، CAT5 و … نیاز است. کابل ها هم تاثیر زیادی بر کیفیت تصاویر دارند و به همین دلیل باید با دقت زیادی آن ها را بخرید. چند مورد از اجزای دیگر به کار رفته در دوربین های مدار بسته عبارتند از منبع تغذیه، سنسور و برد دوربین و غیره

کابل دوربین مداربسته
کابل دوربین مداربسته

تعمیر دوربین مداربسته

بعد از نصب دوربین های مدار بسته با هر هدف و کاربردی در مکان های گوناگون، امکان دارد به دلایل مختلفی مشکلاتی برای دوربین ایجاد شود. در خیلی از زمان ها در سازمان ها و اداره های بزرگ شخصی را به عنوان مسئول سیستم های دوربین مدار بسته در نظر می گیرند تا این مشکلات را حل و فصل کند و از خرابی آنها پیشگیری کند.

 • کنترل برق واتصالات دوربین مداربسته

بعضی مواقع مشکلات پیش آمده برای دوربین می تواند به راحتی یک اتصال قطع شده باشد و یا امکان دارد شبکه در حال حاضر با خرابی مواجه شده باشد. هنگامی که دوربین کار نمی کند باید اول از اتصال برق مطمئن شوید و همه اتصالات مرتبط با دوربین را چک کنید. دوربین های تحت شبکه اغلب نشانگرهای LED را دارند که برای انتقال داده ها به شبکه استفاده می شوند. اگر LED های دوربین روشن نیستند، باید چک کنید که آیا دوربین از بیرون روشن شده است. اگر دوربین از طریق برق و نه باتری تغذیه می شود، باید چک کنید که به دوربین وات مناسب می رسد چون یک دوربین پیچیده مانند بزرگنمایی با شیب pan-tilt، به وات بیشتری نیاز دارد و امکان تامین برق آن به وسیله یک دوشاخه عادی وجود ندارد.

 • پیدا کردن شناسه و پینگ دوربین مداربسته

آدرس IP دوربین خود را با چک کردن فهرست دوربین، پیدا کنید. زمانی که آدرس خود را یافتید می توانید با استفاده از لپ تاپ یا تلفن هوشمند آن را “پینگ” کنید تا قدرت اتصال را تست کنید. cmd را در قسمت سرچ ویندوز بنویسید تا یک خط فرمان DOS باز شود. زمانی که این حالت ظاهر شد، از شما خواسته می شود پینگ و آدرس IP خود را وارد کنید.

ممکن است گزینه های Request Time Out  یا Destination Host Unreachable  در صفحه دیده می شوند. در صورت مشاهده این موارد چک کنید که آیا دستگاه در همان شبکه دوربین مداربسته قرار دارد یا نه. اگر دوربین را در شبکه ملاحظه کردید، تلاش کنید با استفاده از مرورگر خود وصل شوید.

 • چک کردن جداول ARP

جدول های Address Resolution Protocol (ARP)  را که اغلب در خارج از دوربین قرار دارند، چک کنید. عبور از آدرس MAC و IP با  ARP ممکن است.

 • تأیید عدم تداخلIPدر دوربین مداربسته

اگر بیشتر از 1 دوربین دارید باید اطمینان حاصل کنید که آدرس های IP متفاوتی دارند زیرا وجود بیش از یک دوربین با IP یکسان می تواند دسترسی شما به یک یا همه دوربین ها را با مشکل روبروکند.این امر به این دلیل است که در دوربین های تحت شبکه هر دوربین یک شناسه یا IP  دارد و این باعث می شود تا از تصاویر دریافت شده به وسیله دوربین سواستفاده نشود و امنیت زیادی در شبکه داشته باشیم.

 • ارتقای سیستم عامل

بعضی مواقع ممکن است وجود ایرادهای گوناگون در دوربین مدار بسته به علت بروزرسانی نشدن سیستم باشد. با توجه به این نکته که دوربین های مدار بسته دارای نرم افزاری برای کار کردن می باشند احتیاج داریم که این سیستم در زمان های لازم به روز رسانی شده تا مشکلات احتمالی برای آن ایجاد نشود. این کار را با اتصال به VMS و دسترسی به صفحه وب دوربین می توان انجام داد.

 • دوربین مداربسته را مجددا راه اندازی کنید

بعضی مواقع تعمیرکار دوربین مدار بسته اولین کاری که برای تعمیر دوربین انجام می دهد راه اندازی دوباره دوربین است. سیستم را به مدت 10-20 ثانیه خاموش کنید و دوباره تنظیمات خود را وارد کنید. بیشتر اوقات بعد از روشن کردن دوربین مشکلات موجود در آن برطرف می شوند.

تعمیرانواع دوربین مداربسته
تعمیرانواع دوربین مداربسته
 • بررسی کابل کشی دوربین مداربسته

مطمئن شوید که کابل ها صاف و کاملاً سالم هستند چون در صورت وجود گره یا کابل های شل یا وجود هرگونه پوسیدگی و پارگی در کابل ها امکان قطع ارتباط با دوربین و دستگاه ضبط وجود دارد و دوربین کار نمی کند و یا تصاویر را به صورت واضح نشان نمی دهد. اگر در کابل مشکل وجود داشت از یک نیروی متخصص برای تعمیردوربین مدار بسته بخواهید تا کابل ها را عوض کند.

 •  ریست فکتوری دوربین مداربسته یا بازگشت به تنظیمات کارخانه

اگر که مشکل دوربین مدار بسته با روش های فوق حل نشد می توانید دوربین را به تنظیمات کارخانه برگردانید. این کار باعث می شود تا همه اطلاعات دوربین پاک شده و احتیاج به تنظیم دوباره داشته باشند اما در بیشتر اوقات بعد از انجام این کار امکان حل شدن مشکل دوربین وجود دارد. با فشار دادن یک گیره یا کاغذ به داخل دکمه تنظیم دوباره، می توانید تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید.

تعمیر دوربین مدار بسته احتیاج به مهارت و تخصص دارد و باید به دست تعمیرکار انجام شود. اقدامات ناشیانه برای تعمیر دوربین می تواند باعث خرابی بیشتر دستگاه و در نتیجه ایجاد هزینه های بیشتری شود. در نتیجه بهتر است تا در این زمان ها با تعمیرکار دوربین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *