نصب هواکش در اصفهان

نصب هواکش در اصفهان

مراحل نصب هواکش

در مقاله نصب هواکش در اصفهان ابتدا به مراحل انجام این کار می پردازیم و هدف ما این است که مشکلات شما و سوالات شما را پاسخگو باشیم تا بتوانید این کار را به راحتی انجام بدهید. در ادامه همکاران ما برای نصب هواکش شما آماده خدمت رسانی می باشند.

مراحل نصب هواکش ساختمانی در اصفهان

۱) سیم کشی

گام اول جهت نصب هواکش سیم کشی کردن آن است. عملیات سیم کشی شامل نصب یک رشته سیم نول، و یک رشته سیم فاز می باشد. و اگر ساختمان دارای ارت بود وصل کردن سیم ارت به آن را هم به این مراحل اضافه کنید.

2) نصب کردن هواکش

بعد از انجام سیم کشی نوبت نصب کردن هواکش است. برای نصب هواکش در ساختمان باید لوله هواکش تعبیه شده را به خوبی و با دقت مکان یابی کنید که ممکن است روی دیوار، سقف و غیره تعبیه شده باشد. و نکته ی مهم دیگر در زمان نصب فن این است که جهت گردش هوا باید از داخل به بیرون باشد. رساندن سیم ها به موقعیت نصب هواکش و متصل کردن آن ها اگر روکار باشد از آنجایی که معمولا در ساختمان ها در مکان های با رطوبت زیاد (حمام، سرویس بهداشتی و غیره) این عملیات انجام می شود، می تواند عملیاتی خطرناک باشد. در نتیجه برای افزایش کیفیت کار و کاهش خطرات و آسیب ها بهتر است از نیروهای متخصص در این زمینه کمک بخواهید.

نصب هواکش خانگی
نصب هواکش خانگی

نصب هواکش فروشگاهی در اصفهان

توصیه می شود که این کار را به متخصصان و تکنسین مربوطه واگذار کنید زیرا نیاز به استانداردهای خاصی برای انجام آن می باشد. دلیل این توصیه این است که برای انجام سیم کشی ها و اتصالات هواکش فروشگاهی باید قوانین شرکت برق منطقه رعایت شود. این نکته مهم است که در مسیر برق ورودی از کنترل فاز، قطع کننده و فیوز مناسب استفاده شود. و نکته ی مهم دیگر این است که باید به وصل بودن سیم ارت (سیم اتصال بدنه) به زمین نیز اطمینان حاصل شود. نصب کردن فن فروشگاهی می تواند به شکل  دستی، نیمه اتوماتیک یا درایو انجام شود. نصب تجهیزات حفاظتی و کنترل آن ها را باید متخصصین مجاز انجام دهند.

نصب هواکش فروشگاهی در اصفهان
نصب هواکش فروشگاهی در اصفهان

نصب هواکش صنعتی در اصفهان

نصب این دسته از فن ها دقت بسیار بالایی می خواهد زیرا یک اشتباه در راه اندازی  فن صنعتی باعث به وجود آمدن مشکلات و  آسیب به تجهیزات هواکش شده  و باعث بروز مشکلات دیگری خواهد شد.  هم چنین راه اندازی هواکش صنعتی اصول خاص خود را دارد :


۱- بررسی هواکش ارسال شده به کارخانه

۲- حمل هواکش تا محل نصب باید دقیق و به وسیله دستگاه مناسب (جرثقیل) انجام بشود.

۳- مکان نگهداری هواکش قبل از ارسال آن به موقعیت نصب باید به صورتی باشد که هیچ گونه فشاری به دستگاه وارد نشود و ورودی و خروجی هواکش کاملاً پوشیده باشد.

۴- قبل از نصب باید گریسکاری رولبرینگ ها و بلبرینگ ها را انجام داد.

۵- مکان نصب فن (فونداسیون) آن باید مسطح و هم چنین صلب باشد. ترجیحا از فونداسیون بتونی استفاده شود. وزن فونداسیون باید 3برابر وزن خود هواکش باشد. هم چنین برای بعضی از فن های صنعتی از فونداسیون فولادی نیز استفاده می کنند. هم چنین باید به تراز بودن فونداسیون هم توجه کنید.

۶- قبل از راه اندازی هواکش صنعتی باید محفظه ی  ان به طور کامل تخلیه شود.

۷- استحکام بست ها باید به وسیله کارشناس بررسی شود.

۸- روانکاری (روغن کاری) یاتاقان ها و تراز بودن آن ها نیز باید بررسی گردد.

۹- روانکاری و تراز بودن کوپلینگ ها را باید بررسی کنید.

۱۰- جهت چرخش هواکش را بررسی کنید.

۱۱- کشش تسمه ها نیز باید بررسی بشود.

۱۲- ابتدا فن را با سرعت پایین راه اندازی کرده و سپس سرعت را به صورت تدریجی افزایش بدهید.

نصب هواکش صنعتی
نصب هواکش صنعتی

نصب هواکش سانتریفیوژ در اصفهان

برای نصب هواکش سانتریفیوژ به متخصصان دوره دیده نیاز است. این افراد کار خود را بر مبنای رعایت اصول و قواعد ایمنی انجام می دهند تا از بروز آسیب ها و خطرات ناشی از رعایت نکردن قوانین کار جلوگیری کنند. اگر سانتریفیوژ درست راه اندازی شود بهترین عملکرد را نیز خواهد داشت. فرآیند نصب درست شرایط زیر را شامل می شود :

1- محل نصب باید تراز باشد

2- محل نصب باید از مواد آتش زا یا اسیدی دور باشد.

3- میزان جریان ورودی باید مناسب باشد.

4- باید از محافظ جریان برق استفاده کنید.

5- از توری و دمپرها برای پیشگیری از ورود حشرات یا پرنده ها استفاده کنید.

نصب انواع فن های صنعتی و دستگاه هواکش سانتریفیوژ معمولا در مکان هایی مانند فست فود ، رستوران، غذاخوری ، سفره خانه، پارکینگ، به منظور تخلیه ی هوای نا مطبوع و دود در سالن های بزرگ و باشگاه ها انجام می شود.

نصب هواکش سانتریفیوژ در اصفهان
نصب هواکش سانتریفیوژ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *